Influencer Reklamı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • En erken 7 gün sonrası için talep oluşturabilirsiniz. 

  - Reklam bütçesi doğrudan reklamın performansına etki etmektedir. Bütçe arttıkça paketinize daha çok influencer eklenir. Böylece daha çok müşteriye ulaşabilir, satıcı mağazanıza daha çok ziyaret alabilirsiniz.

  - İçerikler, çalışma öncesinde sizden bildirilmesi istenen bilgiler doğrultusunda hazırlanacaktır. Reklam İçerik ve influencer paketinde değişiklik ya da iptal yapılamamaktadır.

  - Influencer paylaşımları için ürün seçimi yaparken sistem tarafından önerilen ürünler ile ilerlemenizi öneririz. Bu ürünler arasından buy box'ı kazanan, çok satan ve çok favorilenen ürünleri seçebilirsiniz. 

  - Influencer çalışması süresince yüksek stok ve yüksek ürün çeştiliğine sahip olmanızı öneririz. Satıcı mağazanızı ziyaret eden kullanıcıların daha çok opsiyon buluyor olması, performansınızı olumlu etkileyecektir. 

  - Influencer reklamı başvurusu sonrası başvuru durumunuz "değerlendiriliyor" olarak belirlendikten sonra iptal/ değişiklik yapılamamaktadır. 

  - Trendyol Influencer reklamlarınızdan ayrıca bir komisyon almamaktadır.

  - Çalışma için başvurulan ürün grubunun Ticaret Bakanlığı Reklam Yönetimi kılavuzundaki hususlara uygun olmaması halinde başvurunuza reddedilir (örneğin maske, tansiyon aleti). Resmi tatil ya da özel günler için yapılan başvurular kabul edilmeyebilir.

  - Markalar veya satıcılar olarak Influencer’larla iletişime geçmemeniz gerekmektedir. Markanın / satıcıların kişilerle birebirde iletişime geçtiği durumlarda Trendyol, marka işbirliğini sonlandırma hakkına sahiptir. Influencer’ların markayla iletişime geçtiği durumda satıcı konu hakkında Trendyol ekibine bilgi vermelidir.

  - Ürünlerle ilgili bilgi formunda paylaşılan bilgilerin doğruluğundan ve gerekli hallerde bu bilgilerin doğruluğunun ispatı niteliği taşıyan ilgili merci onaylarının sağlanmasından satıcı sorumludur.

  - İçerikler ilgili mevzuat kanunlar uyarınca reklam olduğunu belirten yönlendirmeler ile paralel olarak bilgisi ile paylaşılacaktır.

  - Paylaşımlar “Sosyal Medyada Yapılan Etkileyici Pazarlama Reklamları Hakkında Kılavuz”a uygun olarak yapılacaktır. Kılavuzu buradan inceleyebilirsiniz.

  -Paylaşımlardan sonra 10 işgünü içerisinde e-mail yoluyla ziyaret adedi ve paylaşım ekran görüntülerinden oluşan sonuçlar size raporlanır. 

  -Influencer çalışması bir bilinirlik ve görünürlük çalışmasıdır. Bu sebeple çalışmanın başarısını, Trendyol satıcı mağazanıza çektiğiniz ziyaret üzerinden ölçümlemelisiniz. Çektiğiniz ziyaret sonucu Trendyol'da görünürlüğünüz artar. Görünürlüğünüzün artması satışlarınıza da katkı sağlayacaktır ancak çalışmanın performansını ölçmek için öncelikle bakmanız gereken metrikler mağazanıza çektiğiniz ziyaret, ürünlerinizin artan görüntülenme ve favorilenme sayısı olmalıdır. 

  i. Influencer/Fenomen reklam verme koşulları son 30 günlük satış ve görüntülenme verilerinize bakılarak önerilmektedir. Bu nedenle bu reklam modeli Reklam Yönetimi ekranınızda şu an için aktif olmayabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkürler.

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.