Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

İade Reddi

İade reddedilmek istendiğinde Ret Talebi butonuna basılır. Ret talebinde bulunurken; sorun sebebi seçilir, problem detayı açıkça belirtilir ve talebi destekleyici görsel/video eklenerek sorun bildirilir.Tarafınıza ulaşmayan iadeler için İade Paketi Elime Ulaşmadı başlığını seçerek Ret Talebi oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz talepler doğrultusunda ilgili ekibimiz iade takip kodundan ürünün nerede olduğunu araştıracaktır. 

İade takip kodundan yapılan araştırma sonucunda ürünün firmanızda olduğu tespit edilirse;

  • Kargo firması ile Adres Teslim Fişi’ni iletmesi için iletişime geçilecek ve 7 gün içinde dönüş yapılması beklenecektir.
  • Eş zamanlı olarak firmanıza, varsa Adres Teslim Fişi’ni iletmeniz için bildirim açılacak ve 7 gün içinde bildirime dönüş yapmanız beklenecektir.
  • Her iki tarafın da 7 gün içinde dönüş yapmaması durumunda iade onaylanacaktır.

Ret talebi yapılan ve sorun bildirilen iadeler Trendyol ekibi tarafından incelenmek üzere İhtilaflı statüsüne geçer. İhtilaflı statüsünde müşteri veya satıcı lehine karar verilir.Müşteri lehine karar verildiğinde iade onaylanır ve Onaylanan statüsüne geçer. Müşteriye para iadesi yapılır.

Satıcı lehine karar verildiğinde iade reddedilir ve Reddedilen statüsüne geçer.Reddedilen statüsüne geçen siparişler için kargo kodu oluşur. Satıcı bu kod ile birlikte ürünü müşteriye kargolar. (Reddedilen iadelerin gönderim ücreti Trendyol’a aittir.)

2 gün içerisinde müşteriye geri gönderilmeyen iadeler Trendyol tarafından onaylanacaktır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkürler.

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.