Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

İade Kodu Üzerinden Gönderilmeyen İadeler

Müşteri, iade edeceği ürünü trendyol.com üzerinden aldığı iade kargo kodunu kullanmadan direkt olarak firma adresine gönderirse, iade satıcının eline ulaşsa dahi Aksiyon Bekleyen statüsüne geçmemektedir. Bu durumda satıcı firma, fiziki olarak deposuna ulaşan bu iade için Talep Oluşturulan statüsündeki iadenin yanında bulunan İadeyi Teslim Aldım butonunu kullanarak iadeyi manuel olarak Aksiyon Bekleyen statüsüne çekmesi gerekmektedir. Talep Oluşturulan statüsüne yansıyan siparişin sağ kısmında yer alan "İadeyi Teslim Aldım" butonuna tıkladığınız zaman sipariş Aksiyon Bekleyen kısmına geçecektir. 

Sipariş Talep Oluşturulan statüsünde görünmüyorsa,  Sipariş ve Kargo sekmesinde Tüm Siparişler alanında, diğer başlığı altından  İade Talebi Oluştur'a tıklayarak iade kodu oluşturulmalıdır. Daha sonra Talep Oluşturulan sekmesinden İadeyi Teslim Aldım butonuna tıklayarak işleme devam edilebilmektedir

Yeni açılan pencere içerisinde seçim yaparak iade talebini oluşturmalısınız..

Not: Teslim olmadan dönen siparişler için sistem otomatik olarak iade talebi oluşturmaktadır, iadeyi onaylayıp müşterinin ücret iadesini hızlı şekilde yapmanız müşteri memnuniyeti açısından önem taşımaktadır. Teslim olmadan dönen siparişi tekrar gönderilememektedir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.