Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

e-Dönüşüm Kullanım Adımları

e-Dönüşüm kullanmaya başlamak için satıcı panelinizde Finans başlığı altında bulunan e-Dönüşüm butonuna tıklamalısınız.

Bu sayfada fatura kontör paketi satışı gerçekleştiren iş ortaklarımızı görüntüleyebilir ve sundukları paket içeriklerine ulaşabilirsiniz. 

Satın alma işlemi ile birlikte fatura kontör paket bedeli bir sonraki hakedişinizden düşülecektir. Eğer hakedişiniz yoksa, fatura sağlayıcılarının en düşük kontörlü paketini satın alarak e-Dönüşüm fatura paketi kullanmanın avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Satın almak istediğiniz paketi seçtikten sonra başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. 

Faturalarınızın üzerinde, ıslak imza görseli bulunması gerektiği için ıslak imzanızın görüntüsünü yüklemeniz beklenmektedir. Karşınıza çıkan alandan, ıslak imzanızın olduğu bir resim veya görsel yükleyerek faturanızda gözükecek şekilde boyutunu ve şeklini ayarlayabilirsiniz. 

Başvuru oluştuktan sonra satın aldığınız paketi kullanabilmeniz için aktivasyonunuzu tamamlamanız beklenmektedir.

Mali Mühür Kontrolü

Eğer mali mührünüz veya e-imzanız yok ise ilk olarak bunlardan birini temin etmeniz gerekmektedir. Bunun için Trendyol Akademi’de yer alan E-İmza ve Mali Mühür Nedir eğitiminden faydalanabilirsiniz. 

Gelir Başkanlığı e-Fatura Başvurusu 

Gelir İdaresi Başkanlığı sayfasından online olarak e-fatura başvurunuzu yapmanız gerekmektedir Bunun için Trendyol Akademi’de yer alan Gib-fatura Başvurusu Nasıl Yapılır? eğitiminden faydalanabilirsiniz.

Aktivasyon İşlemi

Mali mührünüz veya e-imzanızı temin edip Gib e-fatura başvurunuzu yaptıktan sonra paket satın almış olduğunuz fatura sağlayıcısından aktivasyon işlemi yapmanız gerekmektedir. Bu süreci öğrenmek için Trendyol Akademi’de yer alan Fatura Sağlayıcıları Aktivasyon  eğitiminden paket satın almış olduğunuz fatura sağlayıcısının dökümanından faydalanabilirsiniz. Aktivasyon süreci ile ilgili tüm sorularınız için fatura sağlayıcınızın destek hattı ile iletişime geçebilirsiniz. 

  1. E-İmza ve Mali Mühür Nedir eğitimine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 
  2. Gib-fatura Başvurusu Nasıl Yapılır eğitimine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.