Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

Satış Artırma İpuçları

Satışlarınızı artırmak için uygulayabileceğiniz bazı tavsiyeler;

  1. Eksiksiz Ürün Bilgisi: Doğru ürün adı ve detaylı ürün açıklaması, kaliteli, ürün odaklı, detaylı görsel ve eksiksiz ürün özellik bilgisi girişi müşterinin satın alma kararını etkilen önemli faktörlerdendir.
  2. Doğru Fiyatlandırma: Pazar araştırması yaparak fiyat belirlemeli, belirlediğiniz fiyatların da sisteme doğru şekilde girişinin yapıldığından emin olmalısınız. Aynı zamanda düzenli fiyat kontrolleri yaparak olası bir hatanın önüne geçebilirsiniz.
  3. Güçlü Stok: Çok satan ürünler için yüksek stok belirlemeli, doğru online stok yönetimi yaparak fiziki olarak deponuzda bulunmayan bir ürünü online stoklara eklememelisiniz. Aynı zamanda düzenli stok kontrolleri yaparak tedarik edememe gibi hataların önüne geçebilirsiniz.
  4. Trendyol Trafiği: Kendi müşteri havuzunuzla, sosyal medya hesaplarınızda ve kurumsal web sayfanızda Trendyol mağaza linklerini ekleyerek ürünlerinize yönlendirmeler yapabilirsiniz.
  5. Ek Avantaj ve İndirimler Sunma: Avantajlı fiyatlar sunarak kampanyalara katılım sağlayabilirsiniz.
  6. İyi Operasyon İle Müşteri Memnuniyeti: Zamanında ve doğru teslime önem vermeli, günlük operasyonun takibini yapmalı ve mutlaka iadelerde hızlı aksiyon alarak müşteri memnuniyetini sağlamalısınız.
  7. Satıcı Panelini Aktif Kullanma: Ürün sorularına hızlı ve açıklayıcı dönüşler yaparak, raporlarınızı düzenli şekilde takip ederek, satıcı mağazanızı tasarlayıp güncel tutarak, reklam yönetimi ile etkili reklamlar oluşturarak ve müşterilerilerinize verimli kuponlar tanımlayarak satıcı panelini aktif kullanabilir ve satışlarınızda pozitif etki sağlayabilirsiniz.
  8. Trendyol Akademi: Yüzlerce eğitim içeriğinin ve webinarların yer aldığı Trendyol Akademi platformuna satıcı panelinizde sol üstte bulunan "Trendyol Akademi"ye tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Satıcı Paneli, Satış, Operasyon, Kargo, Satış Artırma, İade vb. başlıklardaki webinara katılıp, dijital/doküman eğitimleri tamamlayarak hem performansınızı iyileştirip hem de satışlarınızı artırma fırsatı bulabilirsiniz.

Trendyol Akademi’deki eğitimler içinde yer alan “Satış Artırma” kategorisinde, her alt kategori özelinde (kozmetik, mobilya, ayakkabı & çanta vb.) o kategoriye ait tüm satış artırma ipuçlarına yer verdiğimiz ayrı bir “Kategori Bazlı Satış Artırıcı İpuçları” dokümanı yer almaktadır.

Ayrıca dokümanlar haricinde kategori ekibimiz ile düzenli yapılan satış artırma ipuçları canlı yayın kayıtları da yer almaktadır. Canlı yayınlara katılarak ilgili kategori ekibi sorumlularına yayın esnasında dilediğiniz soruları iletebilir, yayın haricinde de hem doküman hem de canlı yayın kaydından yararlanabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.