Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

Şirket Kurma Adımları

Trendyol'da satıcı olabilmeniz için anonim, limited, şahıs veya diğer şirket tiplerinde bir kuruluşunuzun olması gerekmektedir. Vergi dairesine, notere ve ticaret odasına fiziksel başvuru yaparak ve yasal süreçleri takip ederek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Şirket kurma süreçleriyle kişisel olarak ilgilenmeden, kolay ve hızlı bir şekilde ilerletmek isterseniz çözüm ortağımız olan Mükellef ile iş birliği yapabilirsiniz.

Mükellef ile Şirket Kurmak 

1.Gerekli Belgeler

Şahıs şirketinizi  kolayca kurmak için ihtiyacınız olan belgeler şunlardır:

  • Kimliğinizin ön yüzünün fotoğrafı
  • Faaliyet adresinizi gösteren belge (tapu, kira sözleşmesi veya sanal ofis sözleşmesi)

2.Şirket Kuruluşu

Paylaştığınız bilgiler ilgili ekipler tarafından kontrol edilir ve şirket kurulumunun gerçekleştirilmesi için sizinle iletişime geçilir. Birkaç gün içerisinde vergi memuru ziyaretiyle faaliyet adresiniz doğrulanarak işlemler tamamlanır.

3.Finansal Süreçler

Şirket kuruluşu, gelir-gider takibi, vergi beyanı gibi tüm finansal süreçlerinizi Mükellef üzerinden yönetebilirsiniz. Raporlama, banka entegrasyonu, online tahsilat ve e-Fatura entegrasyonu gibi ihtiyaç duyabileceğiniz tüm özellikleri içeren ön muhasebe yazılımını platforma entegre bir şekilde veya mobil uygulama aracılığıyla ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

4.E-Dönüşüm Sistemleri

E-Arşiv ve e-Fatura kullanımı için gerekli olan mali mühür veya e-İmza başvuruları sizin adınıza Mükellef ekibi tarafından yapılır. Ek olarak Bireysel Şirket Kurulumu paketi kapsamında aylık 100 adet e-Fatura kontörü de ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Daha fazla e-Fatura kullanımına ihtiyaç duyduğunuz takdirde ön muhasebe programı üzerinden satın alabilirsiniz.

5.E-Ticaret Entegrasyonu

E-Ticaret platformları üzerinden yaptığınız satışların takibini Mükellef üzerinden gerçekleştirebilir, stoklarınızı kontrol edebilirsiniz. Siparişlerinizi e-Fatura entegrasyonuyla müşterilerinize toplu bir şekilde gönderebilirsiniz.

6.Ticaret Bakanlığı Teşvikleri

Ticaret Bakanlığı tarafından verilen 14 farklı destek hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir, başvurunuzu Mükellef ekibiyle birlikte yapabilirsiniz. 1,5 milyon dolara kadar verilen bu desteklerden faydalanmak için online danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

7.Diğer Hizmetler

Şirketinizi Mükellef ile kurmamış olsanız bile Premium Sanal Ofis, KOSGEB Danışmanlığı ve Marka Tescili gibi işletmenize değer katacak ilave hizmetlerden fiyat farkı olmaksızın yararlanabilirsiniz.

8.Premium Sanal Ofis

Premium Sanal Ofis hizmetiyle Mükellef’e ait sanal ofis adreslerini uygun fiyatlarla faaliyet adresiniz olarak gösterebilir, adınıza gelen tüm posta ve kargoların sizin için teslim alınıp saklanmasını talep edebilirsiniz.

9.KOSGEB Girişimcilik Desteği

5.000 TL’den başlayıp 300.000 TL’ye kadar çıkan KOSGEB Geleneksel Girişimcilik ve İleri Girişimcilik Destek Programları hakkında detaylı bilgi edinebilir, Mükellef ile başvurunuzu yapabilir ve herhangi bir revizyon talebinde online danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

10.Marka Tescil

Markanızı yasal olarak güvence altına almak istiyorsanız, sizin adınıza yapılacak ücretsiz marka tescil araştırmasının ardından Mükellef’in anlaşmalı olduğu patent ofisi aracılığıyla marka tescil hizmeti alabilirsiniz.

 

Trendyol Satıcılarına Özel Fiyatlar

Mükellef üzerinden şirket kurmak isteyen Trendyol satıcıları;

  • E-Dönüşüm ve ön muhasebe hizmetleri içeren Bireysel Şirket Kurulumu paketine ayda ₺ 350 TL  yerine ₺ 315 karşılığında,
  • Premium sanal ofis hizmetine ₺ 180 yerine ₺ 135 karşılığında,
  • KOSGEB danışmanlık hizmetine ise ₺ 700 yerine ₺ 500 karşılığında,
  • Marka tescili hizmetine ₺ 1700 yerine ₺ 800 karşılığında sahip olabilirler.

Şirketinizi Mükellef aracılığıyla kurmak için buraya tıklayabilirsiniz.Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.