Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

Toplu Sipariş ve Kargo İşlemleri

Sipariş ve kargo süreçlerinize ait toplu işlemleri tek bir ekran üzerinden yapabilmenizi sağlar. Siparişlerinizdeki işlemleri toplu olarak çok daha hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplu kargo firması değişiklik işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Toplu sipariş & kargo işlemleri ekranına Trendyol Satıcı Paneli üzerinden Sipariş & Kargo > Toplu Sipariş İşlemleri yolunu izleyerek ulaşabilirsiniz.

Operasyonel sebeplerden ötürü siparişlerinize ait kargo firmalarını, paket numarası bazlı bu ekran üzerinden toplu şekilde değiştirebilirsiniz.

Kargo firması değişikliği için 2 temel işlem yapmalısınız.

1.Hazırlayacağınız excel dosyasına kargo değişikliği yapacağınız paket numaralarını ve güncelleyeceğiniz kargo firmalarını girmelisiniz.
 
 
 
2.Excel dosyasına ekleyeceğiniz kargo firmalarını, şablondaki «kargo şirketleri» başlığı altındaki açılır menüden seçmelisiniz.
 
 
 

Faturalandırma yapılırken, değiştirdiğiniz kargo firmalarının Trendyol anlaşmalı desi bazlı bedelleri üzerinden hesaplamalar yapılıp tarafınıza faturalandırılır.

Kargo değişikliklerinizi eklemek için bilgisayarınıza indirdiğiniz excel dosyasının formatını değiştirmeden gerekli bilgilerin girişini yapmalısınız.

 

Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.