Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

Video Merkezi

Video merkezi ile ürün görsellerinize video da ekleyebilirsiniz. Bu sayede ürünlerinizi daha dikkat çekici hale getirebilir, müşterilerin ürünler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz.

Video merkezine satıcı panelinizde bulunan Ürün > Video Merkezi yolunu izleyerek ulaşabilirsiniz.

 

Video adı ve durumuna göre yüklediğiniz videoları filtreleyebilirsiniz.

 

Aktif videolarım alanında daha önce sisteme yüklediğiniz, bir ürüne bağlanmış, hali hazırda yayında olan videoların listelendiği alandır. Bir ürüne eklediğiniz bir videoyu dilerseniz yayından kaldırabilir ya da yeniden yayına açabilirsiniz.

Taslak videolarım alanında sisteme yüklediğiniz ancak henüz bir ürüne bağlamadığınız videolarınız listelenir.

Kontrol aşamasındakiler alanında sisteme yüklediğiniz, trendyol.com’da yayına çıkmayı bekleyen videolarınız ile müşteri şikayeti sebebiyle incelemeye alınan videolarınız görüntülenir.

Yayından kaldırılanlar alanında ise platform kurallarına uymadığı için yayından kaldırılan videolarınızı sebepleriyle birlikte görüntüleyebilirsiniz.

Onaylananlar alanında daha önce sisteme yüklediğiniz, onaydan geçmiş videoların yer aldığı alandır. Bir ürüne eklediğiniz bir videoyu dilerseniz yayından kaldırabilir ya da yeniden yayına açabilirsiniz.

"Hemen Video Yükle" ve "Yeni Video Yükle" butonlarına tıklayarak işlemlerinize başlayabilirsiniz. Videonuzu alana tıklayarak ya da sürükleyerek yükleyebilirsiniz.

Video Kuralları ve İpuçları
  •  Videoda ürününüzün içeriğinden ve müşteriye sağlayacağı faydalardan bahsetmelisiniz.
  •  Yükleyeceğiniz video mp4 formatında ve minimum 8 maksimum 60 saniye uzunluğunda olmalıdır.
  •  Videonuz Trendyol mobil uygulamasında gözükeceği için dikey ve 1280x720 formatında olması daha kaliteli bir gösterim sağlayacaktır.
  •  Video içeriği anlaşılır olmalıdır, müşteriye farklı platformlara yönlendirme yapılmamalıdır.
  •  Video içeriğinde haksız rekabet yaratıcı söylemler, argo kullanımı, politik söylem, +18 içerik ve müşteri bilgileri yer almamalıdır.
  •  Yüklediğiniz videolarda telif hakkı sorumluluğu Trendyol.com'a ait değildir.

Video adı ve açıklama alanı yüklediğiniz videoları daha kolay takip edebilmenizi sağlamaktadır. Ürün sayfalarında herhangi bir alanda bulunmamaktadır.

 

"Videoya Ürün Bağla" butonuna tıkladığınızda, bağlamak istediğiniz ürünlerinizi seçebileceğiniz ekran görüntülenecektir. Ürün adı, model kodu ya da barkodla arama yapabilirsiniz.

Ürününüzü bulduktan sonra, soldaki kutucuğu seçtikten sonra "Seçili Ürünleri Bağla" butonuna tıklayabilirsiniz. Ürünlerinize bağlanan videolar gerekli kontroller sonrasında herhangi bir sorun görülmemesi durumunda trendyol.com'da yayınlanmaya başlayacaktır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.