Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

Ürün Özellik Bilgisi Güncelleme

Trendyol.com’da listelemek için yüklediğiniz ürünlere ait özellik bilgilerini toplu olarak hızlıca güncelleyebilirsiniz.

 

Güncelleme işlemini yapmak için, satıcı panelinizde bulunan Ürün > Toplu Ürün İşlemleri yolunu izledikten sonra şablon tipi olarak “Ürün Özellik Bilgisi Güncelleme” tipini seçmelisiniz.

 

Açılan pencerede güncelleme yapmak ürünlere ait kategori seçimi yapmanız istenecektir. Kategori ve alt kategori seçimi yaptığınızda, Seç butonu görüntülenecektir.

 

Her bir şablonda bulunan detaylar ilgili kategoriye göre farklılaşmaktadır. Birden fazla kategoride güncelleme yapmak isterseniz her bir şablonu ayrı ayrı indirip, ayrı ayrı sisteme yüklemelisiniz.

Kategori seçimlerinizi tamamladıktan sonra tümünü indir butonuna tıkladığınızda şablon hazırlanacaktır. Şablon “Hazırlandı” durumuna geçtikten sonra, sonuç alanından şablonunuzu indirebilirsiniz. İndirdiğiniz şablonu açtığınızda listelediğiniz ürünleriniz ve detayları listelenecektir. Şablonda yeşil arkaplan rengiyle belirtilen ürün bilgilerinizde gerekli değişiklikleri yaparak kaydedebilirsiniz.

Satıcı panelinize döndükten sonra, bu alandan yükleme tipini “Ürün Özellik Bilgisi Güncelleme” olarak seçmelisiniz.

Dosya alanından yüklemek istediğiniz şablonu seçtikten sonra yükle butonuna tıklayarak düzenlediğiniz şablonu sisteme yükleyebilirsiniz. Şablonda herhangi bir hata bulunmaması durumunda gerekli güncellemeler yapılacak ve ürünleriniz güncel bilgilerle listelenmeye başlayacaktır. Herhangi bir hata bulunması durumunda gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra şablonunuzu sisteme yeniden yükleyebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.