Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

Ürün Silme

www.trendyol.com’a yüklediğiniz, henüz onay aşamasında olan, ancak satışını yapmak istemediğiniz ürünlerinizi sistemden hızlıca silebilirsiniz.

Tek tek ürün silmek için Ürün, Ürün listesini yolunu izlemelisiniz. İlgili ürünü bulduktan sonra, detaya git alanına tıkladığınızda, açılan ürün detay sayfasındaki “Sil” butonuna tıklamalısınız.

Açılan onay ekranında “Vazgeç” ve “Ürünü Sil” seçenekleri görüntülenecektir.

Vazgeç” butonuna tıklayarak silme işlemini iptal edebilirsiniz.

Ürünü Sil” butonuna tıkladığınızda ise ürün sistemden tamamen silinecektir.

Toplu olarak ürün silmek için Ürün > Toplu Ürün İşlemleri yolunu izlemelisiniz.

Bu alandan ürün silme şablonunu indirebilirsiniz.

İndirdiğinize excel şablonuna sadece silmek istediğiniz “Satışta Olmayanlar” statüsündeki "İçerik Kontrol Bekliyor" adımında olan ya da “Revize Etmeniz Gerekenler” statülerindeki ürünlerinizi ekleyebilirsiniz. Trendyol tarafından onaylanmış ürünleriniz için silme işlemi yapılamamaktadır. Onaylanan ürünleri listenizden nasıl kaldırabileceğinizi öğrenmek için Ürün Arşivleme ve Arşivden Kaldırma başlığını inceleyebilirsiniz.

Excel dosyasına silmek istediğiniz ürünlerin barkodlarını yazdıktan sonra dosyayı formatını değiştirmeden kaydetmelisiniz.

Toplu ürün işlemleri ekranına döndüğünüzde, öncelikle yükleme tipini “Ürün Silme” olarak seçmelisiniz. Ardından hazırlamış olduğunuz dosyayı seçerek “Yükle” butonuna tıklamalısınız. Yaptığınız işlemleri yükleme ve indirme işlemleri alanlarından takip edebilirsiniz. Bu işlemler sonucunda ürünleriniz sistemden silinecek ve Ürün Listenizden kaldırılacaktır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.