Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

Ürün Bilgisi Güncelle

Trendyol sistemine yüklediğiniz ürünlerle ilgili birçok işlemi hazırlayacağınız excellerle çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ürün bilgisi güncelleme işlemi yapmak için öncelikle ürün listenizi indirmiş olmanız gerekir.

Ürün listesine doğrudan Ürün > Ürün Listesi yolunu izleyerek ulaşabileceğiniz gibi Ürün > Toplu Ürün İşlemleri yolunu izleyerek "Ürün Bilgisi Güncelle" butonuna tıklandığında açılan yönlendirmeyle de ulaşabilirsiniz.

Yalnızca belirli ürünleri güncellemek istiyorsanız öncelikle ürünleri filtrelemeniz gerekmektedir. Tüm ürünlerinizi indirmek için doğrudan "Excelle İndir" butonuna tıklayabilirsiniz.

İndirdiğiniz excel dosyasıyla ürünlere ait renk, beden, stok ve fiyat bilgileri güncellenememektedir. Stok ve fiyat güncelleme işlemleri için "Stok & Fiyat Güncelleme" şablonunu indirmelisiniz. Bu alanlar dışında tüm güncellemeleri yaptıktan sonra dosya formatını değiştirmeden kaydetmelisiniz.

Toplu Ürün İşlemleri ekranına döndüğünüzde öncelikle "Şablon Yükle" sekmesine gelmeli ve yükleme tipini "Ürün Bilgisi Güncelleme" olarak seçmelisiniz. Ardından "Dosya Seçiniz" alanına tıklayarak hazırladığınız şablonu seçerek "Yükle" butonuna tıklamalısınız. 

Yaptığınız işlemleri Toplu Ürün İşlemleri ekranından takip edebilirsiniz. Yüklediğiniz excel dosyasında bir hata bulunursa barkod bazlı hata raporunu indirebilir, gerekli güncellemeleri yaparak excel dosyasını yeniden sisteme yükleyebilirsiniz.

Onay sürecinde olan ürünlerinizi Ürün Listesi'nde bulunan "Onay Sürecindeki Ürünler" sekmesinden takip edebilirsiniz. Bu işlemler sonucunda başarıyla yüklenen ürünler, ürün onay ekibinin kontrolünden geçtikten sonra girdiğiniz yeni bilgilerle trendyol.com'da görüntülenmeye başlayacaktır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.