Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

Kullanıcı Listesi ve Düzenleme İşlemleri

Kullanıcı Listesi

Eklenen tüm kullanıcılar Kullanıcı Listesi ekranında görüntülenir.Eklenen kullanıcılar satıcı paneline giriş yaparken e-posta adreslerini yazıp, "Şifremi Unuttum" butonuna basarak kendi şifrelerini belirleyebilir.

Filtre alanından Kullanıcı Rolü’ne göre filtreleme yapabilirsiniz.

Arama butonundan Kullanıcı Adı ile arama yapabilirsiniz.

"Durumu" başlığından kullanıcıların Aktif ve Silindi durumlarını görebilirsiniz.Aktif: Satıcı paneline giriş yapabilir. 
Silindi: Satıcı paneline giriş yapamaz. Giriş yapabilmesi için yeniden kullanıcı olarak eklenmelidir.

Kullanıcıların Oluşturulma Tarihi ve Son İşlem Tarihi kullanıcı listesinde görüntülenir.Oluşturulma Tarihi: Kullanıcının sisteme ilk eklendiği tarih. 
Son İşlem Tarihi: Kullanıcıda düzenleme yapılan son tarih.

Kullanıcı silme, pasife alma, aktif etme ve düzenleme işlemleri "İşlemler" başlığından yapılmaktadır.Kullanıcı Silme

"Sil" butonuna tıklandığında ekrana «İşlemi Onayla» uyarı ekranı gelmektedir. İşlemi tamamlamak için "Onayla" butonuna tıklamanız gerekmektedir.Kullanıcı silindiğinde yeniden satıcı paneline giriş yapamayacaktır. Giriş yapabilmesi için kullanıcıyı tekrar tanımlamalısınız.

Kullanıcı Pasife Alma

Aktif bir kullanıcının pasife alınması için "Pasife Al" butonu kullanılmalıdır. Bu işlemden sonra kullanıcı satıcı paneline giremez."Pasife Al" butonuna tıklandığında ekrana «İşlemi Onayla» uyarı ekranı gelmektedir. İşlemi tamamlamak için "Onayla" butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Kullanıcı Aktif Etme

Pasif bir kullanıcının aktif edilmesi ve tekrar satıcı paneline girebilmesi için "Aktif Et" butonu kullanılmalıdır."Aktif Et" butonuna tıklandığında ekrana "İşlemi Onayla" uyarı ekranı gelmektedir. İşlemi tamamlamak için "Onayla" butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Kullanıcı DüzenlemeKullanıcı Düzenleme - Hesap Sahibi