Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

Hızlı Teslimat Etiketi

Bu İçerikte

Müşterinin Trendyol üzerinde bir gün içerisinde kargoya teslim edilebilecek ürünlerde görebildiği ve satın alma davranışını olumlu yönde etkileyen bir etikettir.

Ürünlere hızlı teslimat etiketi tanımlarsanız,

 • Ürünleriniz “Hızlı Teslimat” arama filtresinde listelenir.
 • Ürün detay sayfasında görüntülenen "Hızlı teslimat yapan satıcı var" bilgisi ile ürünlerinizin trafiğini artırabilirsiniz.
 • Kargoya teslim süresinin kısalmasıyla birlikte satıcı puanınızın artmasını sağlayabilirsiniz.

Hızlı teslimat etiketi almak için herhangi bir başvuru yapmanıza gerek yoktur.Uygun şartları sağlayan satıcılarımıza ürünlerine hızlı teslimat etiketini tanımlamaları için yetki verilir.

Hızlı teslimat siparişi aldığınızda, siparişinizin kargoya verme süresi bir sonraki gün saat 20:00'dan geriye doğru sayar. Pazar günleri ve resmi tatiller iş günü sayılmaz ve hesaba dahil edilmez.

Sipariş Tarihi

Sipariş Termin Süresi Sonu

Satıcı Panelinde Kalan Süre Geri Sayım Başlangıcı

Pazartesi günü 11:00

Salı günü 20:00

1 gün 9 saat

Pazartesi günü 13:00

Salı günü 20:00

1 gün 7 saat

Pazartesi günü 23:00

Salı günü 20:00

21 saat

Cuma günü 13:00

Cumartesi günü 20:00

1 gün 7 saat

Cumartesi günü 13:00

Pazartesi 20:00

2 gün 7 saat

 
 • Hızlı Teslimat Etiketli ve Etiketsiz ürünlerin aynı siparişte olması durumunda, siparişin tamamı Hızlı Teslimat gönderisi olarak değerlendirilir.
 • Eğer ürünleri aynı anda gönderemiyorsanız Satıcı Paneli>Sipariş&Kargo>Kargo Aşamasındakiler ekranında bulunan yeni ve işleme alınanlar sekmelerinden paket bölme yapabilir ve bu ürünleri farklı paketler ile kargoya teslim edebilirsiniz.
 • Bölünen her bir paket kendi termini üzerinden yeniden oluşturulur ve her bir paket kendi desisi üzerinden ayrı ayrı faturalandırılır.
 • Paket bölme yetkiniz olmaması durumunda Canlı Destek ve Satıcı Destek Hattı üzerinden talep oluşturabilirsiniz.

Son 2 haftada satış görmüş tüm ürünlerinizin performansı detaylı şekilde incelenir.

Aşağıdaki kriterleri sağlayan ürünleriniz için mail yoluyla bilgilendirme sağlanır:

 • Ürünlerin 1. günde kargoya teslim oranı %90 üzerinde ve ortalama kargoya teslim süresi ise 24 saatin altında olmalıdır.
 • Kargonun ürünü müşteriye iletme süresi 72 saatin altında olmalıdır.
 • Performansınızın düşmesi halinde ürünlerinizdeki “Hızlı Teslimat” etiketleriniz ve hızlı teslimat etiketi tanımlama yetkiniz kaldırılabilir.

Nasıl Tanımlanır?

Hızlı Teslimat İşlemleri Ekranı Üzerinden:

 • Sipariş & Kargo sekmesinde bulunan Hızlı Teslimat & Operasyon Ekranı, Önerilenler ve Tanımlananlar  sekmesinden, etiket tanımlamanızı önerdiğimiz ürünlerinizi görebilirsiniz ve ürünlerinize hızlı teslimat etiketi tanımlayabilirsiniz.
 • Tüm önerilen ürünlerinize Hızlı Teslimat Etiketi tanımlamak istemediğiniz durumlarda tanım yapmak istediğiniz ürünlerin yanında bulunan kutuyu işaretleyebilir, ardından Toplu İşlemler butonunu kullanarak işaretlediğiniz ürünlerinize Hızlı Teslimat Etiketi tanımlayabilirsiniz.
 • Tüm ürünlerinize de Tüm Ürünlerime Hızlı Teslimat Tanımla butonunu kullanarak hızlı teslimat etiketi tanımlayabilirsiniz. Bu buton 24 saat içerisinde sadece 1 kere kullanılabilir. 
 • Hızlı Teslimat Tanımlılar sekmesinde, hızlı teslimat etiketi tanımlı olan ürünlerinizi görüntüleyebilir ve hızlı teslimat etiketlerinizi kaldırabilirsiniz.

Excel Kullanarak

 • Ürün > Toplu Ürün İşlemleri sayfasından “Ürün Bilgisi Güncelle” excelini indirin. Excel’de, Hızlı Teslimat tanımlamak istediğiniz ürünlerin Sevkiyat süresini 1 yaparak güncelleyebilirsiniz.
 • Hazırladığınız Excel şablonunu Ürün > Toplu Ürün İşlemleri sayfasından yükleme tipini “Ürün Bilgisi Güncelle” olarak seçin ve sisteme yükleyin.

Not: Yaptığınız tanımlamaların sistemlere yansıma süresi yoğunluğa göre değişebilmektedir. Tanımlamalar yapılan gün içerisinde sistemlere yansıyacaktır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkürler.

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.