Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

Sipariş Soruları Üzerinden Eksik Ürün Talebi

Müşterilerden gelen eksik ürün talebine aşağıdaki 2 butondan birini kullanarak cevap vermeniz gerekmektedir;

“Ürünü tedarik edeceğim” ve “Ürünü tedarik edemeyeceğim”

Tedarik Edeceğim

Eksik ürün talebini tedarik etmeniz durumunda “Ürünü tedarik edeceğim” butonunu kullanmalısınız.

Satıcı panelinde Sipariş & Kargo başlığında Kargo Aşamasındakiler > Teslim Edilen sekmesinden ilgili siparişi bulduktan sonra Diğer İşlemler > Eksik Ürün Paketi Oluştur'a tıklayarak işleme alabilirsiniz.

Not: Talebi onayladıktan sonra kargo kodu gönderilene kadar talep “Gelenler” statüsündeki listede listelenmeye devam edecektir. Ürünü parçalı teslimat ile gönderdiyseniz ''tedarik edeceğim'' butonunu kullanabilirsiniz.

Müşterinin talebini karşıladıktan sonra eksik ürünü göndermek için oluşturduğunuz kargo gönderi kodunu mesaj ekranında bulunan alana girerek müşteriye iletmelisiniz. 

Kargo gönderi kodunu ilgili alana girip gönderdikten sonra müşterimize kargo firmasının adını mesaj yazınız alanından iletmelisiniz.

Not: Eksik ürün talebi geldikten sonra 72 saat içinde yanıtlanmayan, gönderi kodu iletilemeyen ya da tedarik edememe sebebiyle reddedilen talepler için müşterinin ürün/ücret iade süreci başlatılacaktır, süre bittikten sonra lütfen ürünü tedarik etmeyiniz.

Tedarik Edemeyeceğim

Eksik ürün talebini reddetmek için “Tedarik Edemeyeceğim” butonunu kullanmalısınız. Müşteriye tedarik edememe sebebinizi iletmek için ekrandaki 2 butonu kullanmanız gerekmektedir.

1. Eksik ürün göndermedim: Müşteriye ürünün neden eksik olmadığını mesaj yazınız alanını kullanarak belirtmelisiniz. Müşteri eksik ürünün incelenmesi için Trendyol ekiplerine bildirim ile talep iletebilecektir.

2. Ürünü tedarik edemiyorum: Ürünü tedarik edemeyeceğiniz için talep kapatılacaktır, bu durumda lütfen eksik ürünü tedarik etmemelisiniz. Müşteri, talebi doğrultusunda ürün/ücret iade süreci başlatabilecektir.

 

Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.