Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

Kategoriler

Mağazanızı ziyaret eden müşterilerinizi ön plana çıkarmak istediğiniz kategorilerinize yönlendirebilirsiniz.

Sol menüde bulunan "Kategoriler" başlığı altındaki "Kategori Listesi" veya "2’li Kategori Listesi"ne tıklayarak kategori alanlarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. 

i. "Kategori Listesi" alanını kullanabilmek için en az 3 kategoride satış yapıyor olmalısınız.

  • Kategori Listesi:

"Kategori Listesi"nin üzerine geldiğinizde beliren "+" işaretine tıklayarak kategori alanını oluşturmaya başlayabilirsiniz.


ii. "Kategori Listesi" alanında en az 3, en fazla 10 kategori gösterimi yapabilirsiniz.

Önizleme alanında kategori listesinin sağ tarafındaki butonları kullanarak kategori listesi alanını silebilir veya alanlar arasında sıralama değişikliği yapabilirsiniz.

(Örneğin; kategori alanını tekli banner alanının altına taşımak gibi)

Alanların sıralamasını yukarı/aşağı ok işaretli butonlar ile ya da alanın üzerine gelindiğinde beliren mavi çubuk yardımıyla sürükle/bırak yaparak değiştirebilirsiniz.Sağ taraftaki menüde 3 kategori alanının otomatik olarak geldiğini göreceksiniz.

Eğer kategorilerinizi arttırmak istiyorsanız "Yeni Kategori Ekleyin" butonuna tıklayarak kategorilerinizi eklemeye başlayabilirsiniz.

Kategorileri düzenlemeye başladığınızda Kategori Seçiniz alanına tıklayarak eklemek istediğiniz kategoriyi açılır menüden seçebilirsiniz.

Ardından seçtiğiniz kategori için bir arka plan rengi belirlemelisiniz.

Arka plan rengini, 

  1. Renk kodunu ilgili alana yazıp,
  2. Hazır renklerden birini seçip, 
  3. Renk paletinden dilediğiniz rengi seçip,

"Onayla" butonuna tıklayarak 3 farklı şekilde belirleyebilirsiniz.

Kategori alanı görseline dilerseniz seçtiğiniz kategori için atanan otomatik ürün görseli (o kategorideki en popüler ürün gelir) yerine "Görsel Değiştir" butonu ile kendi seçtiğiniz bir ürün görselini koyabilirsiniz. 

Filtreleme yaparak istediğiniz ürünü bulduktan sonra görselin üzerine gelip "Seç" butonuna tıklayıp "Seçili Ürünleri Ekle" diyerek kategori alanı görselinizi değiştirebilirsiniz.

Eklediğiniz kategorileri önizleme alanında görebilirsiniz.

Eklediğiniz kategori alanlarını ok işaretleri ile sıralayabilir, görsel buton ile görsel değiştirebilir ve çöp kutusu butonu ile silebilirsiniz.

i. 4 kategoriden daha az seçim yapıldığında kategori listesi sadece mobil platformda görüntülenecektir. Web platformunda görüntülenmeyecektir.

 

  • 2’li Kategori Listesi:

Sol menüde bulunan "Kategoriler" başlığı altındaki "2’li Kategori Listesi"nin üzerine geldiğinizde beliren "+" işaretine tıklayarak kategori alanını oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Sağ taraftaki menüde 2 kategori alanının otomatik olarak geldiğini göreceksiniz.

Eğer kategorilerinizi arttırmak istiyorsanız "Yeni Kategori Ekleyin" butonuna tıklayarak kategorilerinizi eklemeye başlayabilirsiniz.

Kategorileri düzenlemeye başladığınızda Kategori Seçiniz alanına tıklayarak eklemek istediğiniz kategoriyi açılır menüden seçebilirsiniz.

Ardından seçtiğiniz kategori için bir arka plan rengi belirlemelisiniz.

i. Bu alana en az 2, en fazla 6 kategori ekleyebilirsiniz.

ii. 3 kategoriden daha az seçim yapıldığında "2’li Kategori Listesi" sadece mobil platformda görüntülenecektir. Web platformunda görüntülenmeyecektir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.