Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

Çoklu Banner

Mağazanızı ziyaret eden müşterilerinizi seçtiğiniz banner görseli üzerinden dilediğiniz ürünlerinize yönlendirebilir, kampanyalarınızı duyurabilirsiniz. 

Sol menüde bulunan "Bannerlar" başlığı altındaki "Çoklu Banner"a tıklayarak bannerlarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

"Çoklu Banner" birden fazla oluşturduğunuz bannerların tek bir alanda kayan görseller olarak mağazanızda yer almasıdır.

i. En fazla 6 adet çoklu banner alanı ekleyebilirsiniz.

 

Çoklu Banner seçtiğinizde sağ taraftaki menüde olarak 2 banner düzenleme alanı gelecektir.

Bannerlarınızı arttırmak istiyorsanız sağ alt Köşede "+" butonuna tıklayabilirsiniz.

i.Oluşturulan her bir çoklu banner alanına "+" butonu ile en fazla 5 adet banner ekleyebilirsiniz.

Önizleme alanında çoklu banner alanına tıkladığınızda sağ tarafında butonlar görüntülenecektir.

Çöp kutusu butonu ile çoklu banner alanını silebilir, yukarı/aşağı ok işareti butonları ile de alanlar arasında sıralama değişikliği yapabilirsiniz.

(Örneğin; çoklu bannerı ürün alanının altına taşımak gibi)

  • Banner Başlığı: 

Sağ menüdeki "Banner Başlığı" alanına, oluşturacağınız banner için bir başlık ekleyebilirsiniz. 

i. Girmiş olduğunuz banner başlığı müşteriler tarafından görüntülenmeyecektir. Oluşturduğunuz bannerları takip etmeniz için kullanabilirsiniz. (Örneğin güncelleme sıklığınızı ölçebilmek adına tarih verebilirsiniz.)

  • Banner Görseli:

Başlık ekledikten sonra bannerda gösterilmesini istediğin ürün görselini maksimum 1MB olacak şekilde Görsel Seç / Sürükle alanından yükleyebilirsiniz.

i.Bu alana gif (hareketli görsel) de ekleyebilirsiniz.

Banner Görsel Boyutları:

Banner için bir boyut kısıtlaması yoktur. Fakat çoklu banner alanına yüklediğiniz ilk banner hangi boyuttaysa diğerleri de o boyutta olacaktır.  (Öneri boyut: 610x300 pikseldir.)

Önemli Uyarılar:

  • Ekleyeceğiniz banner görseli müşteriler tarafından görüntüleneceği için kaliteli görsel kullanmaya özen göstermelisiniz.
  • Banner görselinde farklı bir web site yönlendirmesi yapmamalısınız.
  • Ekleyeceğiniz banner görselini, müşteriyi o bannerdan yönlendireceğiniz ürünlere uyumlu olacak şekilde seçmelisiniz.

i. Banner tasarım detayları için Trendyol Akademi’deki  "Etkili Banner Tasarımı" eğitimini inceleyebilirsiniz.

"Çoklu Banner" alanlarına en az 2 banner eklediğinizde çoklu banner alanı web platformunda görünmeye başlar. (Sadece 1 banner yüklediğiniz durumda bannerınız web versiyonda görünmeyecektir.)

Banner Görseli Oluşturma:

Görsel Seç/Sürükle
yerine dilerseniz kendi bannerınızı buradan hızlıca oluşturabilirsiniz.

Sağ menüden "Banner Görseli Oluştur" butonuna tıklayarak "Hızlı banner oluştur" seçeneğinden hazır şablonlar yardımı ile 4 adımda ya da "Detaylı Banner Oluştur" seçeneğinden farklı temalarda, istediğiniz başlık, görsel ve butonları kullanarak bannerlar oluşturabilirsiniz.Banner Görseli - Hızlı Banner Oluştur

Hızlı Banner Oluştur alanına tıkladığınızda bir pencere açılacaktır. Açılan pencere üzerinden oluşturmaya başlayabilirsiniz.

1) Arka Plan: Banner arka planları içerisinden Görsel Seç alanından görsel seçip yada Renk Seç alanından arka planınız için seçiminizi yapıp «Onayla ve Devam Et» butonuna tıklayınız. 


2) Banner Mesajı: Banner mesajınızı maksimum 50 karakter olacak şekilde yazın ve "Onayla ve Devam Et" butonuna tıklayınız.

3) Kampanya Mesajı: Size sunduğumuz hazır mesajlar arasından dilediğiniz kampanya mesajını seçerek "Onayla ve Devam Et" butonuna tıklayınız.

4) Ürün Seçimi: Bannerda öne çıkarmak istediğiniz ürün görselinizi seçiniz (ürün, marka veya kategori filtresini kullanabilirsiniz) ve "Bannerı Tamamla" butonuna tıklayarak tasarımı tamamlayabilirsiniz. 

Dilerseniz oluşturduğunuz bannerı, bannerın sağ üst köşesindeki indirme butonunu kullanarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Banner Görseli - Detaylı Banner Oluştur

Detaylı Banner Oluştur alanına tıkladığınızda bir pencere açılacaktır. Açılan pencere üzerinden oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Açılan pencerenin alt kısmından istediğiniz banner temasını seçebilir, daha sonra banner detaylarını düzenleyebilirsiniz.

Bu alandan banner ölçüsünü değiştirebilirsiniz. Bir tema üzerinde yaptığınız değişiklikler o temanın farklı ölçülerine de uygulanacaktır.Bu alandan banner üzerinde değişiklik yapmak istediğiniz yerlerin üzerine tıklayarak düzenleme alanını açabilir ve yaptığınız değişiklikleri görüntüleyebilirsiniz.

Bu alandan banner üzerindeki metin, buton ve görsel değişikliklerini yapabilirsiniz.

Bannerda yer alan görseli "+" ikonuna tıklayıp bilgisayarınızdan seçerek ya da sürükle/bırak yöntemi ile değiştirebilirsiniz.

Ayrıca yakınlaştırma özelliğini kullanarak görselin yakınlığını ayarlayabilirsiniz.İndirme butonuna tıklayarak oluşturduğunuz bannerı bilgisayarınıza png formatı ile indirebilirsiniz."Bannerı Tamamla" butonuna tıklayarak oluşturduğunuz banner görselini tamamlayabilirsiniz.

Yüklediğiniz ya da oluşturduğunuz banner görsellerini önizleme alanında görüntüleyebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.