Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

Soru Cevaplama

İlgili soru satırında bulunan "Cevapla" butonuna tıkladığınız zaman yeni bir pencere açılır. Sorunun altında bulunan metin alanına cevabınızı yazabilirsiniz.

Cevaplarınız; soruyla ilgili, açık ve anlaşılır olmalı, kibar bir dil kullanılmalıdır.

Verdiğiniz cevaplar müşterilere e-posta ve mobil bildirim olarak gönderilir.

Müşterinin sorduğu sorunun özel olduğunu düşünüyor ve yayınlanmasını istemiyorsanız “Soru ve cevabı sadece müşteri görsün” seçeneğini seçebilirsiniz.Cevapladığınız soruları "Cevaplanan" statüsünde görüntüleyebilirsiniz. "Cevaplanan" statüsündeki sorularda "Detaylar" butonuna tıklarsanız sorunun detayını ve vermiş olduğunuz yanıtı görebilirsiniz.


Sorun Bildirme


Soru sorma kriterine uygun olmayan soruları cevaplamama hakkınız bulunmaktadır. Ürün ve müşteri ile ilgili olmayan sorulara (marka tescili, patent, logo konulu mesajlar) cevap verilmemeli ve soru “Sorun Bildir” butonu ile Trendyol ekiplerine iletilmelidir. Buraya tıkladığınızda yeni bir pencere açılmaktadır. Bu sorudaki problemi ve cevap vermeme sebebinizi bu alana yazabilirsiniz.

Müşteriden gelen sorularda genel ahlak ve etik kurallarına uygun olmayan ifadeler yer alması halinde, satıcılar tarafından “Sorun Bildir” butonu ile Trendyol’a bildirilmelidir. Bu tip ifadeler bulunan soruları yanıtlayan satıcıların hesapları geçici olarak askıya alınabilir.

Satıcı tarafından oluşturulan müşterilerin kişisel haklarını ihlal eden, genel ahlak ve etik kurallarına uygun olmayan ifadeleri barındıran cevapların müşteri tarafından şikayet edilmesi ya da Trendyol tarafından tespit edilmesi halinde, satıcı hesabı geçici olarak askıya alınır.Sorun bildirme işlemi yaptığınızda;

Müşterilerimizin sorusu için ret talebi oluşturulur ve soru inceleme için Trendyol ekibine yönlendirilir. 

Problem tespit edilirse cevaplamama talebiniz kabul edilir. Soru Trendyol ekibi tarafından reddedilerek müşteriye bilgi verilir. Bu soruları "Reddedilen" statüsünde görüntüleyebilirsiniz. Ekstra bir aksiyon almanıza gerek yoktur.

İncelenen sorunun soru sorma kriterlerine uygun olduğu tespit edilirse soru cevaplamanız üzere size geri gönderilir. Bu soruyu "Cevap Bekleyenler" statüsünde görüntüleyebilirsiniz. Soruyu yanıtlamanız gerekir.

Sorun iletiğiniz soruları "Sorun Bildirilen" statüsünde görüntüleyebilirsiniz. Bu sayfadaki işlem başlığı altında bulunan "Detaylar" butonuna tıkladığınızda açıklamanızı görüntüleyebilirsiniz.

Soru Filtreleme

Statü açılır menüsünden, sorularınızı statüsüne göre filtreleyebilirsiniz. Barkod ile filtreleme yaptığınızda, o ürün barkodu için sorulmuş bütün soruları görüntüleyebilirsiniz. 

Tarih aralığı seçerek istediğiniz tarih aralığındaki soruları görüntüleyebilir, sorunun oluşturulma ve cevapların güncellenme tarihine göre de “yeniden-eskiye”, “eskiden-yeniye” şeklinde sıralama yapabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.