Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

Ürün Soruları Alanı

Trendyol üzerinden satışını yaptığınız ürünleriniz için müşteriler merak ettikleri ürün detaylarını Satıcıya Sor butonu üzerinden sorabilir. Satıcıya Sor butonu, ürün ilanı içerisindeki satıcı adınızın yanında yer almaktadır.

Ürün soruları müşterilerle ürünleriniz ile ilgili birebir iletişim sağlayabildiğiniz bir alandır, müşterinin satın alma kararını vermesinde büyük bir rolü bulunmaktadır. 

Yapılan çalışmaların sonucunda, sorulara ilk 30 dakika içinde cevap veren satıcıların satışlarının, diğer satıcılara oranla 8 kat arttığını gözlemlenmiştir. Bu sebeple ürün hakkındaki merak edilen soruları cevaplama hızınız doğrudan satışa pozitif etki edecektir diyebiliriz.

Haftalık olarak gelen soruların; %5’inden fazlasını geç cevaplayan satıcıların satıcı puanı negatif olarak etkilenir ve ürünlerinizin görünürlüğü azaltılır, %10’undan fazlasını geç cevaplayan satıcıların satıcı puanları negatif etkilenir ve ürünlerinizin görünürlüğü azaltılır. Müşterilerin satın almadan önce merak ettiği soruları ne kadar hızlı şekilde cevaplayabilirseniz, o kadar öne geçersiniz ve satışın gerçekleşmesinde önemli rol oynayabilirsiniz. 

Her ürün sorusuna 1 defa yanıt verebilirsiniz. Ürün sorularının en geç 12 saat içinde cevaplanması gerekmektedir. Buradaki ürün cevaplama performansınız satıcı puanınızı etkileyecektir. (Hesaplama mesai saatleri kapsamında yapılmaktadır: 08.00 - 20.00 saatleri arası)

Müşteriler soru sorduklarında, bu sorular Trendyol Satıcı Paneli’nde bulunan Ürün başlığı altındaki Ürün Soruları bölümüne yansır. Size gelen ürün soruları sisteme kayıtlı mail adresinize iletilir. Yeni bir soru geldiğinde bu alanda kırmızı ışık şeklinde uyarı verilir. Statü başlığının altındaki cevap bekleyenleri filtreleyip soruları görebilirsiniz.

Ürün soruları alanına telefonunuza indirdiğiniz Trendyol Satıcı Paneli uygulaması üzerinden de ulaşabilirsiniz. Uygulamaya giriş yaptığınızda sağ altta bulunan Soru&Cevap butonuna tıklayarak gelen ürün sorularını görüp kolayca cevap verebilirsiniz. 

 

Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.