Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

Hesap Bilgilerini Güncelleme

Satıcı panelinizin sağ üst köşesinde bulunan firma isminize tıkladığınızda karşınıza çıkan "Hesap Bilgilerim", firmanıza ait tüm bilgileri görüntüleyip düzenlemeler yapabildiğiniz alandır.Hesap Bilgilerim alanından Kullanıcı Bilgilerinizi, Firma Bilgilerinizi, Adres ve İletişim Bilgilerinizi ve Entegrasyon Bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz.


Kullanıcı Bilgileri

Hesap Bilgilerim alanına tıkladığınızda karşınıza ilk gelecek olan ekran Kullanıcı Bilgileriniz olacaktır.

"Kullanıcı Bilgileri" başlığından Trendyol’da kayıtlı e-posta adresiniz ve telefon numaranızı görebilirsiniz. Buradan telefon numaranızı ve satıcı paneline girişte kullandığınız şifrenizi güncelleyebilirsiniz.Hesabınız birden fazla kullanıcı tarafından kullanılıyorsa "Tüm Oturumları Kapat" seçeneğini kullanarak aktif olan oturumları kapatabilirsiniz.

"E-Posta Adresim" alanında bulunan "Güncelle" butonu üzerinden yeni mail adresinizi belirleyebilirsiniz.

Eğer mail adresinizi belirlediyseniz aynı alanda bulunan "Doğrula" ile mail adresinizi doğrulayabilirsiniz.

"Telefon Numaram" ekranında bulunan "Güncelle" butonu üzerinden yeni numaranızı belirleyebilirsiniz. 

"Güncelle" butonuna tıkladıktan sonra cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu onay kutusuna girebilirsiniz.

"Onayla" butonuna tıkladıktan sonra telefon numaranız güncellenecektir. Kullanıcı bilgileri ekranında bulunan Şifrem alanında bulunan "Güncelle" butonu üzerinden yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. Firma Bilgileri

"Firma Bilgileri" başlığından Trendyol’da müşterilerin göreceği mağaza adınızla birlikte satıcı ID’niz, cari ünvanınız, vergi daireniz ve vergi numaranızı görebilirsiniz.i.Mağaza Adı alanındaki adınız trendyol.com’da bu isimle görünür.

Mağaza adınızı belirlerken Mağaza Adı Kuralları’nı incelemelisiniz.Güncelleme işlemini tamamlamak için onay kutusunu işaretlemelisiniz. (15 gün içerisinde tekrar güncelleme işlemi yapılamaz.)

Müşteriler sizi mağaza adınızla tanıyacağı için çok geçerli bir sebep olmadıkça mağaza adı güncellemesi yapmamanızı öneririz.ii.Cari ünvanı, vergi dairesi ve fatura adresi değerleriniz otomatik olarak güncellenecektir.

ii.Vergi Dairenizi sadece cari hesabı güncelleyerek değiştirebilirsiniz.

IBAN numarası alanından sistemde kayıtlı olan ve Trendyol’dan tarafınıza ödemelerin yapılacağı IBAN numaranızı görebilirsiniz.

iii.Ödeme planlarının hazırlanmasından dolayı çarşamba ve perşembe günleri IBAN Numaranızda güncelleme yapılamamaktadır."Mersis No Güncelle" butonu üzerinden Mersis Numaranızı değiştirebilir yada ekleyebilirsiniz.

iv. Mersis No için Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) ticari işletmelerin ve şirketlerin ticaret sicil kayıtlarının elektronik ortamda tutulması amacıyla hayata geçirilmiştir. https://mersis.gtb.gov.tr/ adresinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz."KEP Adresi Güncelle" butonu üzerinden KEP Adresinizi değiştirebilir yada ekleyebilirsiniz.

v.KEP Adresiniz için Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) her türlü ticari, hukuki yazışma ve belge paylaşımlarını gönderildiği biçimde koruyan, alıcının kim olduğunu tespit eden ve güvenli hale gelmesini sağlayan bir sistemdir. https://pttkep.gov.tr/kep-hesabimi-nasil-alabilirim/ adresinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.Firma bilgilerim alanından aynı zamanda sözleşmelerim alanından "Görüntüle" te tıklayarak sözleşmenizi görüntüleyebilirsiniz.


Adres ve İletişim Bilgileri

"Adres Bilgileri" başlığından sistemde kayıtlı olan Fatura, Sevkiyat ve İade adreslerinizi görebilirsiniz.

Sevkiyat ve İade adreslerini bu alandan düzenleyebilirsiniz. ("Fatura Adresi" alanı düzenlenemez.) 

Sevkiyat adresinin yanındaki "Güncelle" butonuyla sevkiyat adresi değişikliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. (Yalnızca Hesap Sahibi tarafından yapılabilir.)

Sevkiyat için tek bir adresiniz varsa "Varsayılan adres olarak ayarla" kutucuğunu seçerek bu adresi sistemde varsayılan adres olarak tanımlayabilirsiniz.
 
Sevkiyat için birden fazla adresiniz varsa "Varsayılan adres olarak ayarla" olarak işaretlediğiniz adres, varsayılan adres olarak tanımlanacaktır.

İade adresinin yanındaki "Güncelle" butonuyla iade adresi değişikliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. (Yalnızca Hesap Sahibi tarafından yapılabilir.)

İade için tek bir adresiniz varsa "Varsayılan adres olarak ayarla" kutucuğunu seçerek bu adresi sistemde varsayılan adres olarak tanımlayabilirsiniz.
 
İade için birden fazla adresiniz varsa "Varsayılan adres olarak ayarla" olarak işaretlediğiniz adres, varsayılan adres olarak tanımlanacaktır.
 

Pencerenin sağ tarafında bulunan "Adres Bilgisi Ekle" alanından Sevkiyat ya da İade adresi ekleyebilirsiniz.


"İletişim Bilgileri" başlığı altında başvuru sürecinde ilettiğiniz iletişim bilgilerini görebilirsiniz.

İletişim Bilgisinin yanında bulunan "Güncelle" alanına tıklayarak iletişim biligilerinizi güncelleyebilirsiniz.


Pencerenin sağ tarafında bulunan "İletişim Bilgisi Ekle" alanından Tedarikçi-Operasyon, Tedarikçi-Satış,Finans ya da Diğer seçerek yeni bir iletişim bilgisi alanı oluşturabilirsiniz.

 
Entegrasyon Bilgileri
 
"Entegrasyon Bilgileri" başlığından Satıcı ID’nizle birlikte API Key ve API Secret bilgilerinizi görebilirsiniz.
 

i.Entegrasyon ile çalışmıyorsanız API Key ve API Secret alanlarını dikkate almayabilirsiniz.

"API Bilgilerimi Güncelle" alanına tıkladığınızda karşınıza uyarı penceresi çıkacaktır. API bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Fakat, Entegrasyon bilgilerinizde güncelleme işlemi yapmanız durumunda, API kullanıcı adınız ve şifreniz değişecektir.
Değişen bilgileri entegrasyon ekibiniz ya da entegrasyonunuzu sağlayan firmanız ile paylaşmanız gerekmektedir.
Aksi durumda Trendyol sistemiyle olan bağlantınız kopacağı için entegrasyon üzerinden yaptığınız işlemler Trendyol sistemine yansımayacaktır.

"Tatil Modu" özelliğiyle;

Güncel fiyat ve stok bilgilerinizi koruyarak tüm ürünlerinizin satışınızı durdurabilir,

İstediğiniz zaman aynı fiyat ve stok bilgileri ile tekrar yayına alabilirsiniz.

Tatil modu devreye alma ve kapama işlemi aynı gün içerisinde 1 kez yapılabilecektir.

Bu işlemi sadece “Hesap Sahibi” kullanıcıları yapabilecektir.

Tatil modu devreye alındığında satış ve Trendyol içi sıralama kaybı yaşayabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.