Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

Tedarik Edememe

Müşteri tarafından oluşturulan siparişin stok yetersizliği, kusurlu ürün gibi sebeplerden ötürü tarafınızdan gönderilememesi ve müşteri tarafından oluşturulan siparişin kargoya teslim süresi (termin süresi) içerisinde çıkış işlemlerinin yapılmaması, termin süresi geçtikten sonra +5 gün gönderim süresinin de aşılarak geciktirilmesi durumlarında tedarik edememe oluşur. Bu siparişler Trendyol tarafından iptal edilir.

Tedarik edememe durumu ile karşılaşan müşterilerimiz hukuki haklarını kullanabilir. Tespit edilen bu tip durumlarda size kanuni merciler tarafından ceza yansıtılabilir. 

Yapılan tedarik edememe iptalleri satıcı performansını olumsuz etkileyerek, satıcı puanının düşmesine sebep olmaktadır. Satıcı puanınızın düşük olması hem firmanızın müşteriler tarafından tercih edilirliğini azaltacak hem de Trendyol’da yapılan kampanyalara katılım oranınızı düşürecektir. Tedarik edememe kaynaklı yapılan iptaller, buybox sıralamasında ürünlerinizin geride kalmasına sebep olacaktır. 

Bu durum site içi algoritmalarda ön planda olmanızı engelleyerek müşterilerin ürünlerinizi daha alt sıralarda görmesine ve satışlarınızın düşmesine etki eder. 

Tedarik edememe nedenli iptaller sonrasında müşteri memnuniyetini sağlamak adına müşterilere hediye çeki tanımlaması yapılır ve bu bedel tarafınıza yansıtılır. Tedarik edememe nedenli sipariş iptallerinin memnuniyet bedellerine Trendyol Kalite Standartlarına Aykırılığın Önlenmesi başlığından ulaşabilirsiniz.

 

 

Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.