Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

Satıcı Paneli Sipariş Statüleri

Satıcı Panelinde bulunan Sipariş başlığı altında bulunan kargo aşamasındakiler bölümünde  ekranınızda 5 farklı sipariş statüsü görüntülersiniz. Kargo aşamasındakiler sekmesinde siparişler için “Yeni”, “İşleme Alınanlar”, “Taşıma Durumunda”, “Teslim Edilen” ve “Eksik Ürün” olmak üzere 5 farklı statü bulunmaktadır. 

Yeni:

Müşterinin yeni verdiği ve sizin tarafınızdan henüz kargoya teslim edilmemiş siparişleri bu statüden görüntüleyebilirsiniz. Bu bölümde etiketlerinizi yazdırabilirsiniz.

İşleme Alınanlar:

Siparişiniz "Yeni" statüsündeyken operasyon süreçlerini birden fazla personelin takip etmesi durumunda, işlemlerinizi daha sağlıklı takip edebilmek için "İşleme Al" butonunu kullanabilirsiniz. Kargo çıkış işlemleri için etiketi A4 ya da sticker olarak yazdırabilir ve kargo paketinize ekleebilirsiniz. 

Taşıma Durumunda:

Siparişlerin kargo kodu işleme alındığında "Yeni" ve "İşleme Alınanlar" statüsünden "Taşıma Durumunda" statüsüne geçen siparişleri bu statüden görüntüleyebilirsiniz. “Durum” bölümünden kargo takip’e tıklayarak  göndermiş olduğunuz kargonun durumuna bakabilirsiniz.

Teslim Edilen:

Kargo firması tarafından müşterilere teslim edilen siparişleri bu statüden görüntüleyebilirsiniz. 3 statüde de Sipariş bilgileri , alıcı bilgisi , adet , ürün bilgileri , birim fiyat , kargo , fatura ve durum bilgilerini ürün bazında görüntüleyebileceğiniz alanlar bulunmaktadır.

Teslim edilen siparişlerle ilgili eksik ürün talebi mevcutsa «Eksik Ürün Paketi Oluştur» butonuna tıklayarak eksik ürün talebi için işlem başlatabilirsiniz.

 

Eksik Ürün:

Eksik ürün paketi için oluşturulan siparişler "Eksik Ürün" statüsüne geçer. Siparişleri buradan takip edebilirsiniz. 

 

Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkürler.

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.