Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

Sipariş Hazırlık Süreci

Sipariş Hazırlık sürecinde en önemli noktların başında; adet ve görsel kontrolü, sağlık ambalajlama, fatura ve sevk irsaliyesi kullanımı, sipariş çıkışının doğru yapılması ve termin süresine uyum gelir.

 

Adet ve Görsel Kontrolü

Paket hazırlığı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında adet ve görsel kontorlü gelir.Müşteriye yanlış veya eksik ürün gönderimi yapılmaması için satıcı panelinde sipariş hazırlığı yapılırken ürünün görseli ve adeti kontrol edilmelidir. 

 

Sağlıklı Ambalajlama

Sağlıklı ambajlama konusu ise diğer bir önemli konu. Ürünlerin hasar alma ihtimalini en aza indirmek için sağlıklı ambalajlamaya dikkat edilmelidir. 

 

Fatura veya Sevk İrsaliyesi Kullanımı

Sipariş gönderimleri yapılırken satıcı paneli üzerinde bulunan bilgiler doğrultusunda faturalandırma yapılmalı ve paket içerisinde fatura veya sevk irsaliyesi bulunmalıdır. 

Faturalandırma sürecini e-arşiv olarak yönetiyor olsanız dahi paket içerisinde faturanın en az bir nüshasını ya da sevk irsaliyesini bulundurmanız gerekmektedir.  

 

Siparişin Çıkışının Yapılması

Sipariş çıkışları satıcı panelinde sipariş başlığı üzerinden alınacak olan Trendyol kargo kodlarıyla yapılmalıdır. Kargo kodunun kullanımı siparişin statü atlaması için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir. 

Trendyol Kargo Kodları satıcı panelinde Etiket Yazdır butonu üzerinden alınmaktadır. 

 

 

Müşteriye yanlış veya eksik ürün gönderimi yapılmaması için satıcı panelinde sipariş hazırlığı yapılırken ürünün görseli ve adedi kontrol edilmelidir. Ürünlerin hasar alma ihtimalini en aza indirmek için sağlıklı ambalajlamaya dikkat edilmelidir .

 

Termin Süresi 

 

Termin süresi müşteri memnuniyeti ve satıcı puanını etkileyen önemli metriklerden biridir ve uzun olması durumunda satışa dönüş oranını negatif yönlü etkilemektedir. Trendyol olarak, hem satışlarınızı desteklemek ve müşteri memnuniyetini sağlamak adına hem de satıcılarımıza eşit fırsat yaratmak adına termin sürelerini en uygun şekilde belirlemek için çalışıyoruz. Trendyol'un ortalama termin süresi 2 gündür, kampanya dönemleri, doğal afet, pandemi dolayısıyla gerçekeşen kapanmalar vb. durumlarda termin süreleri uzatılabilmektedir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.