Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

Kargo Baremi Uygulaması

Trendyol Anlaşmalı Kargo Modeli’ni kullanan iş ortaklarımızın kargo süreçlerine ve maliyetlerine destek olmak amacıyla “Trendyol Kargo Barem Destek” sistemi uygulanmaktadır.

 

  • Siparişinizdeki toplam tutar 0 - 29,99 ₺ veya 30 - 74,99 ₺ arasında ise* siparişteki ürün sayısına bakılmaksızın aşağıdaki tabloya göre ücretlendirilir.
  • Siparişinizdeki toplam tutar, 75 ₺ veya üzerinde ise,  siparişteki ürün sayısına bakılmaksızın kargo paketinin büyüklüğüne göre Trendyol Anlaşmalı Kargo Fiyat Listesi (KDV Hariç)’ne göre ücretlendirilir.

 

*Yüksek desili taşıma yapan lojistik firmaları (Borusan - CEVA - Horoz) ve Trendyol Anlaşmalı Kargo Fiyat Listesi (KDV Hariç)’nde fiyatı bulunmayan firmalar ile gönderilen paketler “Barem Destek” uygulamasına dahil edilmeyecek ve desi bazlı fiyatlar üzerinden ücretlendirilecektir.

*20 desi ve üzerinde gönderilen paketler “Barem Destek” uygulamasına dahil edilmeyecek ve Trendyol Anlaşmalı Kargo Fiyat Listesi (KDV Hariç)’nde bulunan desi bazlı fiyatlar üzerinden ücretlendirilecektir.

Örnek 1:

15 ₺’lik ve 10 ₺’lik iki ürün siparişi aldığınızı düşünelim.Toplam sipariş tutarı 25 ₺ olacağı için, sipariş edilen ürün sayısına bakılmaksızın toplam sipariş tutarı barem altı uygulamasına dahil olacaktır. 

Çalıştığınız kargo firmasına göre desi bazlı fiyatlandırma yerine ;

  • TEX, UPS, PTT gönderilerinde 5,50 ₺ + KDV 
  • Aras, MNG, Sürat gönderilerinde 6,78 ₺ + KDV olarak ücretlendirilir.
  • Yurtiçi gönderilerinde 8,47 ₺ + KDV olarak ücretlendirilir.

Böylece desiye bağlı ödeyeceğiniz tutardan daha düşük bir fiyatlandırma üzerinden kargo faturalandırılması yapılacak ve barem altı siparişlerinizde sizlere avantaj sağlayacaktır.

Örnek 2:

20 ₺’lik, 10 ₺’lik ve 30 ₺’lik 3 ürün siparişi aldığınızı düşünelim. Toplam sipariş tutarı 60 ₺ olacağı için sipariş edilen ürün sayısına bakılmaksızın toplam sipariş tutarı barem altı uygulamasına dahil olacaktır.

Çalıştığınız kargo firmasına göre desi bazlı fiyatlandırma yerine ;

  • TEX, UPS, PTT gönderilerinde 13,13 ₺ + KDV 
  • Aras, MNG, Sürat, gönderilerinde 14,83 ₺ + KDV olarak ücretlendirilir.
  • Yurtiçi gönderilerinde 16,95 ₺+ KDV olarak ücretlendirilir.

Böylece desiye bağlı ödeyeceğiniz tutardan daha düşük bir fiyatlandırma üzerinden kargo faturalandırılması yapılacak ve barem altı siparişlerinizde sizlere avantaj sağlayacaktır.

Örnek 3:

•100 ₺’lik bir sipariş aldığınızı düşünelim. Oluşturulan sipariş tutarı barem altı uygulamasına dahil olmayacağından siparişteki ürün sayısına bakılmaksızın kargo paketinin büyüklüğüne göre Trendyol Anlaşmalı Kargo Fiyat Listesi (KDV Hariç) ile ücretlendirilir.
 
Önemli Notlar:
 
  • Siparişinizdeki ürünleri paket bölerek ayrı ayrı göndermeniz durumunda, toplam sipariş tutarı barem altında ise sadece bir paket barem destek sistemine göre diğer tüm paketler kendi desi tutarına göre Trendyol Anlaşmalı Kargo Fiyat Listesi (KDV Hariç) üzerinden ücretlendirilir. Toplam sipariş tutarı barem üstünde ise böldüğünüz paketlerden hiçbirinde barem destek sistemi uygulanmaz tüm paketler kendi Trendyol Anlaşmalı Kargo Fiyat Listesi (KDV Hariçüzerinden ücretlendirilir.
  • İş ortaklarımız kendi anlaşmalı kargo modeliyle çalışmak isterse ”Barem Destek” uygulamasına dahil edilmeyecektir. Bu paketlerde kendi anlaşmalı fiyatlarınız üzerinden ilerleyebilirsiniz.

 

 

Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkürler.

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.