Satıcı Değil Misin? Trendyol'da Satıcı Ol

Kargo Faturaları Kesilme Zamanı

Gönderi ve İadeler için yapılan faturalandırma işlemleri, Aras Kargo, MNG Kargo, Sürat Kargo, Yurtiçi Kargo, PTT, CEVA, Horoz Lojistik ve Trendyol Express için, paket kargo firmasına teslim edildiği anda oluşan desi bilgisine istinaden Çarşamba günleri yapılmaktadır.

Gönderi ve İadeler için yapılan Faturalandırma işlemleri, Borusan ve UPS  için kargo firmalarından periyodik alınan desi bilgilerine istinaden, Cuma günleri yapılmaktadır.

 

Faturalandırma İşlemi Çarşamba Günü Yapılan Kargo Firmaları

  • Sipariş ve iade ekranlarında kargo gönderimi gerçekleşmiş paketlerinizin desi bilgilerini Satıcı Paneli üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Bu bilgileri, Sipariş ekranında Taşıma Durumunda ve Teslim Edilen başlıkları altında Gönderi Desi olarak, İade ekranında Kargoya Verilen ve Aksiyon Bekleyen başlıklarından İade Desi olarak anlık görüntüleyebilirsiniz.
  • Kargo faturalarınız, kargo firmanız tarafından aktarılan desi bilgisine göre hesaplanır. Desi bilgisinde herhangi bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız, Kargo İşlemleri Sayfasından desi hesaplaması yapabilir, anlık desi değişimi için paketin kargoyla teslimiyle aynı gün içerisinde, genel sorunun tekrarlanmaması için düzenli olarak kargo firması ile ileşime geçebilirsiniz.
  • Hesaplanan kargo ücretleri, siparişe ait vade süresinin gelmesi ile eş zamanlı olarak faturalandırılır.

Faturalandırma İşlemi Cuma Günü Yapılan Kargo Firmaları

 

  • Paketi kargo firmasına ilettiğiniz anda, kargo firması tarafından belirlenen desi üzerinden hesaplama yapılır.
  • Satıcı Paneli üzerinden anlık desi gösterimi bulunmamaktadır.
  • Trendyol ve kargo firmaları arasında bilgi akışında olası gecikmelerden ötürü eski tarihli sipariş-iade işlemleri olabilir.

Satıcı Panel'inde Ödeme ve Fatura > Fatura Listeleme alanından sipariş bazlı detayları indirebilirsiniz. Sipariş bazlı desinizi ve desi karşılığında yansıyan ücretinizi kontrol edebilirsiniz.

 

Size daha iyi hizmet verebilmek için neleri geliştirebiliriz?

Geri bildiriminiz için teşekkürler.

Aradığınız başlığı bulamadıysanız konuyla ilgili canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.